Koncept přehlídky

Czech Design Week tvoří zejména nezávislí čeští designéři. Přehlídka je o jednotlivých nápadech, zajímavých zpracováních, ale především o talentovaných  lidech a jejich příbězích. Vybíráme to nejlepší, přičemž šanci mají všichni – studenti, školy, studia, ateliéry i firmy. Nabízíme vhodné prostory pro vystavení, tentokrát v jedinečné architektuře obchodního domu Kotva, a také zviditelnění akce i vybraných designérů.

Tvůrčí tým

Za projektem Czech Design Week stojí stabilní tým, který má na svém kontě pořádání nejrůznějších akcí, ať už jde o tiskové konference, designové přehlídky, umělecké veletrhy, výtvarné vernisáže či například pražský festival Kavárny naživo. Stejní lidé budou patřit mezi organizátory akce a garanty kvality a profesionálního přístupu jak k návštěvníkům, tak k vystavujícím.

TOMÁŠ HOLÝ

Média

PAVLÍNA DVOŘÁKOVÁ

Produkce

JAKUB STEJSKAL

Program

 

Porota festivalu

Nejlepšího designéra přehlídky Czech Design Week vybere porota sestavená z odborníků v oblasti designu a zástupců médií. Vítěz získá cenu navrženou a zhotovenou loni oceněným designérským duem Vobouch.

Cíle přehlídky

Pomáháme zviditelnit nové talenty, plníme jejich sny a realizace. Czech Design Week nabízí to nejlepší z tuzemské nezávislé scény. Chceme být inkubátorem nejzajímavějších nápadů, nadaných jedinců a silných příběhů. Nemíříme jen do obchodního domu Kotva, design chceme nabídnout a ukázat i v ulicích Prahy.

Cíle Czech Design Week nejsou skromné – upozornit na ty nejlepší tvůrce, přitáhnout pozornost nejen odborné, ale i laické veřejnosti. Chceme sdílet příběhy českého designu, chceme sdílet váš úspěch. Již na prvním ročníku se nám to podařilo. Mluvilo se a psalo se nejen o nás, ale i o jednotlivých tvůrcích a také především o vítězích ceny Czech Design Week pro nejlepšího designéra, kterou navrhl Petr Novague. I letos hodláme ocenit někoho z vás.