Eva Basl

Designérka Eva Basl

se zabývá zkoumáním a přesahováním hranic různých disciplín. Pro její tvorbu jsou tak typické velkoformátové instalace, ale i užitý design či šperk.

Jako stěžejní vnímá potřebu experimentu a samotný tvůrčí proces. Na začátku práce vždy stojí silná idea, pro níž pak hledá nejvhodnější vyjádření, protože pouze kombinace nápadu a jeho dokonalého zpracování může přinést dobrý výsledek.

Autorka se stále snaží objevovat nové techniky a pracuje s různorodými materiály od porcelánu, keramiky přes přírodniny až po beton. Sériovost v tvůrčím aktu odmítá. Každý objekt, který vytvoří, je proto jedinečný svým nápadem i precizním zpracováním.

Eva Basl na přehlídce Czech Design Week představí cyklus svých velkoformátových instalací, jehož tématem je IDENTITA. Zatímco parametry národní vlajky bývají striktně dané, zde autorka pracuje s různými materiály, strukturami nebo aktivně mění její barevné spektrum. Vlajka se tak stává životným a proměnlivým prostorem diverzity, jenž odráží složitost nikdy nekončících procesů, které provázejí hledání svobody, domova či vlastní identity.